نکاتی برای برگزیدن آنتی‌ویروس مناسب برای دستگاه‌های اندرویدی

نکاتی برای گزینش آنتی‌ویروس پسندیده برای دستگاه‌های اندرویدی – این روزها کاربران دغدغه‌های مهم برای کاربران، حفظ امنیت است، مخصوصاً کاربران سیستم‌عامل پرطرفدار اندروید! به همین دلیل اکثر آن‌ها به دنبال انتخاب آنتی‌ویروس مناسب برای دستگاه‌های اندرویدی خود هستند.

در مطلب امروز قصد داریم که یک راهنمای مناسب برای برگزیدن یک آنتی‌ویروس خوب را برای شما شرح دهیم. با شرکت آنتی‌ویروس سافت ۲۰۲۰ همراه باشید.

اهمیت گزینش آنتی‌ویروس مناسب

ظاهراً با شرایطی که این ایام وجود دارد احتیاج نیست که ما شمارا قانع کنیم که از آنتی‌ویروس بهره‌گیری کنید و دستگاه‌های اندرویدی خود را امن نگه‌دارید، برای شروع کار حتماً از آنتی ویروس باید استفاده کنید.

اگر می‌خواهید به تعقیب چنین نرم‌افزاری باشید بهتر است که پیش از آن مطالعه‌ای در ارتباط با شکاف‌های امنیتی و بدافزارهایی هم چون Gooligan اتمام دهید که حدود ۱ میلیون اکانت را تحت کارایی پیمان دیتا است.

می‌توانید نگاهی به ۵ روش بازدارندگی از هک شدن در شبکه‌های اجتماعی هم بیندازید. در پیوستگی چند نکته را برای گزینش آنتی‌ویروس پسندیده را در عقیده داشته باشید.

 

گام‌های بنیادین برای حفاظت از تلفن خویش و برگزیدن آنتی‌ویروس مناسب

اول‌ازهمه باید حواستان باشد که بر روی چه چیزی کلیک می‌کنید، اغلب کاربرانی که طعمه این‌گونه دام‌ها می‌شوند، بر روی لینک‌های مخرب کلیک می‌کنند و یا اپلیکیشن‌هایی را از سایت‌های ناامن دانلود می‌نمایند.

انتخاب آنتی‌ویروس مناسب

گوگل اعلام کرده است که اپلیکیشن‌هایی که خارج از Google Play دانلود می‌شوند ۱۰ برابر بیشتر به دستگاه‌های اندرویدی شما آسیب میزند.

نکته بعدی در برگزیدن آنتی‌ویروس پسندیده این است که باید در ذهن داشت، بروز نگه‌داشتن نرم‌افزارها است، چون هیچ نرم‌افزاری بدون نقص نیست و در هر آپدیت نقص‌ها و شکاف‌های امنیتی آن پوشیده می‌شود.

سپس باید در قدم بعد، یک نرم‌افزار امنیتی را دانلود کنید، ما دراین‌باره چند نرم‌افزار پیشنهادی برای شما داریم که می‌توان به اپلیکیشن Bitdefender و اپلیکیشن Avast اشاره کرد که برای پاک‌سازی گوشی شما منابع گوشی را خیلی درگیر نمی‌کنند و در کنار قدرت، سبک هم هستند.

اگر که می‌خواهید یک آنتی‌ویروس با ویژگی‌های ویژه را پیدا کنید، بهتر است که یک سری به سایت AV-Test بزنید، چون ماهانه یک سری گزارش از تست‌هایی که بر روی آنتی‌ویروس‌های مختلف انجام داده را برای کاربران به نمایش می‌گذارد.

اغلب این نرم‌افزارها برای محافظت از دستگاه شما یک سری کارها مثل انواع خدمات حفاظتی مرتبط، از کنترل‌های ضد سرقت و حراست فیشینگ گرفته لغایت مسدود کردن فراخوانی برنامه و عملیات مخرب درسیستم عامل گوشی را پشتیبانی می کند.

بااینکه این امکانات به‌صورت پیش‌فرض در سیستم‌عامل اندروید تعبیه‌شده است، ولی شاید بعضی از شما ترجیح دهید که این کارها را یک نرم‌افزار ضد ویروس به نحو نیکوتر برایتان اتمام دهد.

نکاتی که باید در گزینش آنتی‌ویروس مناسب در جستجوی آن باشیم

برخی اپلیکیشن‌ها به شما فرمان می‌دهند تا تک‌به‌تک خدمات آن‌ها را پرکار یا غیرفعال کنید، درنتیجه شما می‌توانید یک تنظیم ویژه و مطابق با نیازهای خود را فعال نمایید.

ولی برخی اپلیکیشن‌ها این‌گونه نیستند و تنظیمات آن‌ها اغلب پیش‌فرض است و قابل شخصی‌سازی نیست. بهتر است که به این نکته مهم قبل انتخاب نرم‌افزار دقت کنید.

تشخیص بدافزار یک فرایند زیاد حیاتی است، یک نرم‌افزاری را برگزیدن کنید که به خلق‌وخوی شما و نرم‌افزارهایی هم که دارید سازگار باشد، شدنی است که نرم‌افزار آنتی‌ویروس دم به دقیقه به شما هشدارهای امنیتی بدهد که برای بعضی کاربران این پیشه زیاد ناخوشایند خواهد بود.

برخی نرم‌افزارها نیز به عقیده می‌رسد فقط اسم آنتی‌ویروس رادارند و هیچ کاربردی به‌عنوان یک آنتی‌ویروس ندارند.

برخی نرم‌افزارها هم به پیگیری این هستند لغایت شمارا ناچار کنند که بعضی برنامه‌های پولی را بخرید و درواقع نرم‌افزار تبلیغاتی هستند.

اکثر شرکت‌های تولیدکننده نرم‌افزارهای امنیتی یک نسخه رایگان و اندک هم ارائه می‌کنند که بهتر است ابتدا هر نرم‌افزار را با نسخه رایگانش طعم کنید و سپس تصمیم به خرید و نصب آن بگیرید.

ویژگی ضد سرقت به شما کمک می‌کند لغایت گوشی سرقت شده خویش را پیدا کنید. بعضی امکانات هم هستی دارند که در چهره پیدا نکردن گوشی می‌توانید آن را به چهره کنترل از طریق دور قفل کرده و درون‌مایه آن را حذف کنید.

برنامه‌های Password managers به شما این امکان را می‌دهند که تمام رمزهای خود را چه در اپلیکیشن‌ها و چه در سایت‌ها مدیریت کنید. شما می‌توانید هر رمز را به‌وسیله یک مستر پسورد که متعلق به Password managers است، فعال نمایید.

درصورتی‌که رمزهای قوی و منحصربه‌فرد برای هر حساب خود داشته باشید، این نوع طریق ذخیره‌سازی می‌تواند برای شما خیلی کاربردی باشد.

دیگر نکات گزینش آنتی‌ویروس مناسب

تنظمیات مدیریت تماس‌های تلفنی و پیام‌ها هم به شما دستور می‌دهند الی این موارد را مهار کنید و کسانی را که می‌خواهید به لیست سیاه اضافه نمایید.

قسمت مدیریت شبکه و اینترنت هم به شما کمک می‌کند تا با خیال آسان به گشت‌وگذار در این فضای مجازی بپردازید و اشتباهاً وارد سایت‌های ویرانگر نشوید.

همچنین اثناء وصل شدن به Wi-Fi هم در چهره خطرناک بودن اتصال، به شما آگاهی دیتا می‌شود الی قربانی این‌گونه خطرها نشوید، چون وایرلس مجانی زیاد خطرناک هستند و به‌کارگیری یک آنتی‌ویروس خوب در این مواقع، خالی از لطف نیست.

قابلیت رمزگذاری بر روی اپلیکیشن‌ها هم به شما این امکان را می‌دهد که بر روی برخی از اپلیکیشن‌ها که برایتان خاص هستند رمز بگذارید و یا آن‌ها را پنهان کنید لغایت از حریم شخصی خویش اغلب محافظت نمایید.

یک VPN یا شبکه خصوصی مجازی به شما مجوز می‌دهد الی یک امکانات امن و خصوصی را در یک شبکه داشته باشید. اگر دارید از Wi-Fi عمومی استفاده می‌کنید، بهتر است بدانید که VPN یا شبکه خصوصی مجازی می‌تواند شمارا در مقابل استراق سمع‌ها محافظت نماید.

باوجود آنتی‌ویروس‌های که دارای یک VPN هستند، شما می‌توانید از یک نرم‌افزار مکمل در چنین مواقعی استفتده کنید.

درباره aewawea aeaweawe

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *