سرویس ضد فیشینگ (Anti-phishing)

در اصطلاح معاصر کلمه فیشینگ دربرگیرنده مواردی از نقض حریم خصوصی افرادی است که به مفهوم تلاش سارقان اینترنتی برای به دست آوردن اطلاعات حساس و محرمانه کاربران مشابه واژه‌ها عبور، عدد حساب‌های بانکی، عدد PIN و غیره توسط سایت‌های جعلی و کاملاً مشروع توزیع می‌شوند

سرویس ضد فیشینگ Anti-phishing در ضدویروس‌ها به حفاظت در برابر صفحات جعلی و یا غیر ایمن می‌پردازد و صفحاتی را که ازنظر نوع در سایت‌ها فیشینگ تشخیص دهد آن سایت را مسدود می‌کند
پایگاه دیتاهای (database) ضد فیشینگ ها روزانه به‌طور منظم هر ۲۰ دقیقه یک‌بار بروز رسانی می‌شود (به‌طوری‌که کامپیوتر کاربران اطلاعات جدید را در هر به‌روزرسانی دریافت و تهدیدات فیشینگ جدید به پایگاه داده‌های ضدویروس اضافه می‌شود).


 قابلیت ضد فیشینگ به‌طور پیش‌فرض فعال است.

هنگامی‌که ناخواسته به یک سایت فیشینگ هدایت شوید، پیغام پایین را در مرورگر خود مشاهده خواهید کرد. با کلیک بر روی Proceed to the site (که کار درستی نیست) شما می‌توانید با نادیده اخذ هشدار (و یا با دقت عقیده بیشتر) به وب‌سایت موردنظر دسترسی داشته باشید.

برای رد گزارش یک سایت که به‌اشتباه فیشینگ تشخیص داده‌شده بر روی عبارت This page is not phishing page کلیک کنید.

و در صورت تمایل داشتن برای معرفی یک سایت پیشینگ اینجا را کلیک کنید

پاسخ‌های شما به آنتی‌ویروس‌ها کمک خواهد کرد، وب‌سایت‌هایی که ویرانگر گزارش‌شده‌اند تجزیه‌وتحلیل بیشتری انجام دهد و وب‌سایت‌های که امن هستند را از لیست سیاه خویش حذف کند.

چگونه پی ببریم سرویس ضد فیشینگ فعال یا غیرفعال است؟ اگر غیرفعال است چگونه فعال کنیم؟

ابتدا از طریق راه ذیل بررسی می‌کنیم که سرویس ضد فیشینگ در چه وضعیتی است.

در پنجره اصلی ضدویروس بروی setup کلیک می‌کنیم. شما باید یک دایره سبزرنگ و کلمه فعال» را در کناره حفاظت ضد فیشینگ ببینید.

هشدار: پیشنهاد می‌شود این گزینه همیشه فعال باشد.

اگر سرویس ضد فیشینگ فعال نیست، مراحل زیر را پیگیری کنید و آن را پرکار کنید:

۱- وارد منوی اصلی برنامه ضدویروس شوید.

۲- برای وارد شدن به صفحه تنظیمات از کلید F5 استفاده کنید.

۳- در سرنوشت Web and email بر روی Anti-Phishing protection کلیک کنید و سپس مطمئن شوید که گزینه

Enable Anti-Phishing protection گزینش‌شده باشد. سپس بر روی OK کلیک کنید.

اضافه کردن یک سایت به موارد مجاز:

لیست مجاز، دربرگیرنده آدرس سایت‌هایی است که به‌طورمعمول توسط آنتی‌ویروس‌ها به‌عنوان فیشینگ معرفی‌شده‌اند، اما بنا به تقاضا کاربر در دسترس وی قرار می‌گیرند. لیست مجاز به دست شما و به اثناء نادیده اخذ آگاهی و کلیک بر روی (Proceed to the site) و یا با اضافه نمودن دستی آدرس اینترنتی سایت مورد عقیده (URL) در بخش مدیریت آدرس تارنماها URL address management برپایی می‌شود.

برای دسترسی بدون آگاهی به یک وب‌سایت مسیر زیر را تعقیب کنید:

۱- منوی اصلی برنامه ضدویروس خود را بازکنید سپس دکمه F5 را برای ورود به صفحه تنظیمات فشار دهید.

۲- در قسمت Web and email بر روی Web access protection سپس URL address management کلیک کنید و در این تقدیر از منوی کشویی گزینه List of allowed addresses را برگزیدن کنید.

۳- بر روی دکمه Add کلیک کنید و سپس آدرس سایت‌هایی را که می‌خواهید بدون تماشا اخطار آنتی‌ویروس خود به آن‌ها دسترسی داشته باشید، وارد کنید و در مرحله آخر دکمه OK را بزنید.
 

درباره aewawea aeaweawe

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *